Barvou roku je medově hnědá. Jak a s čím ji dobře nakombinovat?

Uklidňuje, zútulňuje a dává vyniknout doplňkům v živých barvách. Oživte stěny pikantními tóny medu a užijte si příval pozitivní energie, s níž je tahle barva spojená. Vůbec přitom nemusíte riskovat, že by se to nepovedlo – máme pro vás  dva triky, které vám nedovolí se splést. 

Co všechno stojí za faktem, že značka Dulux korunovala medově hnědou za letošní královnu všech barev? Zlatavý nádech je jemný, ale přitom vzdušný a do interiéru tak vnese světlo a pohodu. Zároveň si dobře rozumí s vínovou, smaragdovou nebo tmavě modrou, takže uspokojí i milovníky živějších barev, funguje ale také s pastely a zemitými tóny, což zase ocení klidnější povahy. Poselství je ovšem jednoznačné - chceme žít klidněji, šťastněji a zároveň se nebojíme jít do akce. „V lidech se probouzí nové já. Ve vzduchu je dobrá nálada a čerstvost a naše domy ji začnou odrážet a podporovat,“ shrnuje svůj dojem z barvy designérka Heleen Van Gent, která pod taktovkou AkzoNobel, kam spadá i značka Dulux, dohlíží na výběr barvy roku.

Dobrou zprávou přitom je, že si novinku můžete vyzkoušet nanečisto. Buď pomocí mobilní aplikace Dulux Visualizer, kdy rovnou na displeji telefonu uvidíte, jak vaše stěny mění tvář, nebo pomocí nového mini válečku se vzorkem barvy. Tu si vyzkoušíte na malém kousku zdi (pomocí dvou nátěrů ji lze opět překrýt) nebo na papíře, který pak ke stěně přiložíte. Dulux Colour Tester bude na českém trhu od března. My už jsme ho vyzkoušeli a baví nás, že kromě zkoušení barev se hodí i na drobné dekorace pomocí malovacích šablon, jimiž můžete snadno a rychle zkrášlit třeba ložnici nebo pokojíček. Barevnou inspiraci podle posledních trendů a napříč celým bytem najdete v naší galerii. 

Foto: Dulux