Elegantní černá kuchyň v malém bytě

Na pouhých čtyřiceti metrech čtverečních se rozehrává poutavý dialog mezi dobovostí, přírodními materiály a moderním stylem hodným 21. století. Výhrou je, že tento dialog probíhá ve smířlivém tónu. Už při vstupu vás napadne, že majitelé nad interiérem přemýšleli. Černě lakovaná dřevěná podlaha v chodbě kontrastuje s bílými zdmi. Jako osvětlení této nevelké místnosti stačí světlo v designu retro žárovky. V bytě jsou dobové dřevěné dveře, které byly zbaveny původního barevného nátěru a ponechány v dřevěném dekoru. Drobné detaily jako je původní repasovaná podlaha, dveře nebo střešní rozety připomínají, že se nacházíme v domě, který byl postavený už v roce 1918.

Černě lakovaná dřevěná podlaha v chodbě kontrastuje s bílými zdmi.

Černě lakovaná dřevěná podlaha v chodbě kontrastuje s bílými zdmi. Foto: kvarteretmakleri.se

Černé se bát nemusíme

Nevelký byt poskytuje dostatečný komfort. Ze vstupní chodby vejdeme do prostorné kuchyně, útulné koupelny nebo obývacího pokoje, který je současně i ložnicí. Velká okna orientovaná na severovýchod vpouští do bytu tolik potřebné denní světlo. Interiér je řešený jednoduše, ale s rozmyslem. Černá minimalistická kuchyňská linka je bezesporu dominantou celého bytu. Obklad nad pracovní deskou je z bílých dlaždic s černými spárami. Vzniká tu tak kontrast mezi jednoduchým moderním designem a původní masivní podlahou. Uprostřed kuchyně je místo pro jídelní stůl s černě lakovanými židlemi, který stojí na starém bohatě vzorovaném orientálním koberci.  

Foto: kvarteretmakleri.se

Ložnice v obyváku není problém

Dvoukřídlé dveře nás přivedou z kuchyně do obývacího pokoje. Stěny se tentokrát dočkaly šedozelené výmalby, která je velmi elegantní a skvěle ladí jak s dřevěnou podlahou nebo masivní knihovnou, tak s šedomodrou sametovou sedací soupravou. Dekorace jsou volené jen velmi střídmé, aby nebyl malý prostor zbytečně zatížený. Stačí jen několik jednoduchých grafik a zajímavá svítidla. Největším kusem nábytku je kromě postele a sedačky velká rohová knihovna. Pokoj zútulňuje tlustý vlněný koberec. Úložné prostory nemuseli majitelé v bytě tolik řešit, protože mají dostatek prostoru v podkroví domu, tak i ve sklepě. 
 

Foto: kvarteretmakleri.se