REKLAMA
REKLAMA

Hravý luxus odkazuje na styl šedesátých let

Zveme vás na návštěvu do ne zcela typického bytu, který nám přiblíží, jak může vypadat moderní luxus, který se inspiruje historií daného místa. Takže vítejte v Milánu! Na 160 metrech čtverečních spustili autoři projektu z italského studia Marcante /Testa reimaginaci šedesátých let, protože právě v tomto období byl tento bytový dům na ulici Corso Sempione, postaven, a rozhodli se přiblížit, jak by mohl vypadat buržoázní byt v 21. století. Jste připraveni vstoupit?

Interiér opticky rozdělují na míru udělané mosazné přepážky, které v sobě často ukrývají police a úložný prostor. 

Interiér opticky rozdělují na míru udělané mosazné přepážky, které v sobě často ukrývají police a úložný prostor. 

Klasická dispozice s moderními prvky

Díky zachování klasické dispozice s centrální chodbou, která umožňuje vstup do různých místností, se výrazně rozšiřuje obytný prostor. Celý interiér se tak zdá propojený s různými zákoutími a jednotlivými funkčními oblastmi. Díky použití typického materiálu zdejší oblasti - mramoru (který dodala a instalovala tradiční firma Catella), je interiér propojen i s exteriérem. Nenajdeme ho totiž pouze na podlaze, ale najednou se zvedne a olemuje nám výhled na okolní město. V jídelně, pak ustupuje mramoru „Verde Alpi“, který vytváří jakýsi „koberec“ na podlaze pod jídelním stolem a obklad na zdi s praktickou odkládací policí. Ale tím s mramorem ještě nekončíme. Setkáme se s ním také v chodbě a koupelnách, kde opět pokrývá stěny, aby poskytoval luxusní pozadí pro umyvadla provedená v šedém mramoru „Salomè“. Je to právě mramor a dekorativní dlažba, která vytváří v bytě různé cestičky, které vás přivedou do jednotlivých zón. 

 

Interakce materiálů, tvarů, barev a povrchů

Klasická dlažba, původní dřevěné podlahy, barevné kovové zárubně, dveře z pletivového skla a laminátový nábytek. To vše připomíná dobu, kdy byla budova postavena. A právě tyto „laciné“ materiály tlumí luxus těch vzácných jako mosaz, mramor, drahé tapety a textil. Tato ironie a schopnost nikdy se nebrat příliš vážně, je typická pro práci dua Marcante-Testa. Každý návštěvník tohoto bytu zažívá neočekávané emoce, kdy se rychle mění každodenní styl v sofistikovaný, mísí se vysoké a nízké, minulé a současné. 

Foto: Carola Ripamonti, www.marcante-testa.it

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA