Klasický bungalov v eklektickém stylu

„Jsem šťastná, protože se moje celoživotní vášeň, kterou by snad někdo nazval posedlostí, stala také mou prací,” vysvětluje se smíchem Sarah Twigg Doyle, která se živí jako interiérová stylistka a konzultantka. Není proto divu, že je její domácnost výkladní skříní všeho, co má ráda. „Miluji barvy a jsem maximalista ve všem, co dělám. Můj styl bydlení bych nazvala jako eklektický, se spoustou uměleckých předmětů a zajímavých vintage kousků. Zároveň jsme při zařizování museli bojovat s velmi omezeným rozpočtem, takže dokážu poradit také v tom, jak za pár korun udělat hodně parády.”

Zelená barva skvěle ladí s přírodním dekorem dřeva. 

Zelená barva skvěle ladí s přírodním dekorem dřeva. 

Jednoduchý ekologický domek
Čtyřčlenná rodina pořídila 130 m² bungalov v roce 2008. Bydlí tu Sarah s manželem Gavinem a jejich dvěma dětmi, čtrnáctiletým Noahem a desetiletou Olivií. Zapomenout nesmíme na jejich mourovatou kočku Freddie. „Dům byl postavený v roce 2005 a my se sem přestěhovali o 3 roky později. Je to vlastně taková stavebnice z dřevěných trámů, jednoduchá ekologická stavba od německé firmy. Protože byl dům prakticky nový, stačilo nám ho zařídit,“ popisuje Sarah, jejíž dům najdeme v Bray, irském hrabství Wicklow.

V dětském pokoji je použitý nábytek z Ikea, což ale na první pohled určitě nepoznáte. 

V dětském pokoji je použitý nábytek z obchodního domu Ikea, což ale na první pohled určitě nepoznáte. 

Láska k vintage pokladům
Dům je pro rodinu ideální. V patře jsou 3 ložnice a pokoj pro hosty, v přízemí je dispozice domu otevřená. Najdeme zde kuchyni spojenou s jídelnou, odkud volně projdete do obývací části. Vedle toho má dům také praktickou technickou místnost a pracovnu. V zahradě za domem si pak manželé postavili společné umělecké studio. „S Gavinem sdílíme lásku ke starožitným a bleším trhům. Vždycky jsme šťastní, když najdeme nějaký poklad. Rádi nábytek „upcyklujeme“, takže si jsem jistá, že je náš domov jedinečný a nikdo takové věci nemá. Vedle toho máme také rádi rostliny, kterých je náš dům plný. Všechny tyhle naše záliby vedly k tomu, že bylo nutné vybudovat zahradní dílnu, abychom nepořádek netahali domů.“ Vybavení domu je kombinací starých a nových kousků. Je zde také menší nábytek z Ikea, často zajímavě upravený. „Abych se doma cítila dobře, potřebuji hlavně spoustu polštářů a dobré osvětlení. Zároveň musí být interiér osobitý a odrážet můj vkus a styl,“ uzavírá Sarah a už plánuje, co v příštím roce provede s chodbou, aby byla, jak ráda říká, „vzrušující”.

Foto: www.instagram.com/retwiggd