REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kuchyně, jídelna a obývací pokoj v jednom jediném bloku

Na pražské Palmovce si majitel pro architektonické studio NEUHĀUSL HUNAL připravil velkou výzvu. Dal jim k dispozici pouhých 20 m² průchozí místnosti, kde chtěl vybudovat kuchyň, jídelnu i obývací pokoj. „Téměř neřešitelné zadání si vyžádalo radikální koncept,“ vysvětluje Ing. arch. ing. David Neuhäusl. „Uchýlili jsme se proto k absolutnímu minimalismu. Řešení spočívá v jediném kusu nábytku.“ V místnosti tak vznikl jeden velký kompaktní blok, který obsahuje veškeré potřebné funkce a prvky. Najdete tu plně vybavenou kuchyň, kávovar, lednici, jídelní stůl, židle, pohovku, projektor, podnožky, stolky na kávu, osvětlení, úložné prostory a dveře vedoucí dál do soukromé části bytu.

Foto: Studio Flusser, neuhauslhunal.cz, @neuhauslhunal

Domov plný funkcní jako švýcarský nůž

Vložený blok vytváří zcela neutrální pozadí a jeho aktuální funkci mu vtiskne majitel. Jako ze švýcarského nože si zkrátka vytáhnete, co zrovna potřebujete. „Charakter a atmosféru prostoru přirozeně určuje právě probíhající činnost. Pokud se konkrétní aktivita zrovna neodehrává, zůstává skryta a zbytečně nezabírá nevelkou plochu,“ vysvětlují autoři projektu. Světlé a hladké plochy navíc maximalizují volný prostor a opticky interiér malého bytu výrazně zvětšují. „Prázdné objemy pohovky a kuchyně jsou s nimi záměrně v kontrastu. Prázdná stěna navíc poslouží jako promítací plátno.“ 
 

O studiu NEUHĀUSL HUNAL:
        
Architektura ztělesňuje hodnoty společnosti, a proto v našich návrzích usilujeme o přirozenost, racionalitu, pravdivost a střídmou krásu. Záměrně se neomezujeme typologií, měřítkem ani rozpočtem a navrhujeme cokoli od kuchyně po náměstí. Smysluplnost projektu a otevřená komunikace jsou zásadními předpoklady pro úspěšnou spolupráci.

Architektura je komplexní, promyšlená struktura i proces tvorby prostředí. Její smysl a potenciál výrazně přesahují pouhý vzhled. Naším cílem je využít tento potenciál na 100%. Bez ohledu na to, zda se jedná o návrh interiéru, stavby či urbánní struktury, zabýváme se kromě samotné konstrukce také nehmotnými vztahy a významy, díky nimž mohou vznikat poetické prostory, příjemná místa a inovativní funkční řešení.

Foto: Studio Flusser, neuhauslhunal.cz, @neuhauslhunal
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA