REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mladá rodina citlivě rekonstruuje staletý kamenný dům

Kamenný dům, který byl postavený už před rokem 1900, leží v oblasti Charente v regionu Nová Akvitánie na středozápadu Francie. David a Anne před pár lety pořídili pro svou rodinu třípatrový dům, který ale bylo nutné od základu přebudovat. Spolu se svými dvěma syny, psem a kočkou začali opravovat dům, který má v každém patře k dispozici 50 m², tedy celkem 150 m². Dům je obklopen zahradou o velikosti 3000 m². „Do domu jsme se chtěli nastěhovat okamžitě, ikdyž měl obytnou pouze jednu mísnost. Začali jsme tedy opravovat to nejnutnější. Dnes už je kompletně opravené třetí patro, kde mají kluci pokojíčky, pak velký herní prostor a koupelnu. Naše ložnice a další místnosti ještě doznají hodně změn. Čeká nás tedy opravit ložnice, koupelna, kuchyň a jídelna. Ale těší nás, že si většinu řemeslnné práce zvládneme udělat sami,“ popisuje Anne.  

V tomto třicetimetrovém minibytě nic nechybí

Pokoje se obešly bez šatních skříní.

Pokojíčky obou chlapců jsou zařízené velmi jednoduše, ale díky všudypřítomnému dřevu jsou velmi útulné. Foto: instagram.com/rue_dela_menthe

Výrazným prvkem v interiéru jsou především masivní dřevěné trámy. „Veškeré trámy jsou původní. Zbrousili jsme je a ošetřili insekticidy. Stejně tak se nám podařilo zachránit také většinu dveří. Některé jsme ale vysadili z rámu a abychom ušetřili prostor, zavěsili jsme je na kované háky a udělali z nich posuvné dveře. Jedny nám také slouží jako dveře ke skříni.“ Okna se už nepodařilo zachránit a bylo nutné nechat vyrobit nové. V přízemí je opravená původní podlaha, v ostatních místnostech slouží jako podlahová krytina buď dřevěná prkna, nebo dlaždice v dekoru vintage. „Koupili jsme si velmi málo nábytku, protože jsme ho měli z našeho předchozího domova. Když bylo potřeba něco dokoupit, zajeli jsme na bleší trh a popřípadě tyto poklady opravili, znovu natřeli, nebo zbrousili. Často se inspiruji na Instagramu nebo Pinterestu.“ Anne často své pracovní úspěchy sdílí na Instagramu, kde můžete sledovat, jak budou další opravy probíhat. 

Francouzský šarm na španělském ostrově

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA