Sváteční venkovská pohoda s romantickým nádechem

Když si prohlížíte tento lehce romantický interiér, asi by vám dalo velikou práci ukázat na mapě, kde by se mohl tak akorát velký rodinný dům nacházet. Nebudeme vás dlouho napínat a tajemství prozradíme. Domov Fatmy Fikar navštívíme v jedné v malé vesnici mezi Stuttgartem a Mnichovem. Pozdravit můžeme také jejího manžela a rozhodně si všimneme jejích čtyř kočičích spolubydlících. Všichni spolu už 6 let sdílí téměř 170 metrů čtverečních. Jejich domek má jednoduchou myšlenku a to zcela naplnit představu skandinávského pojmu “hyggelig” všemi dostupným prostředky. Zkrátka se snaží o to, aby jim i jejich návštěvám bylo dobře, útulně a pohodlně. Co je k tomu potřeba?

Fatma nemá ráda jednoznačně bílou barvu, ale její drobné nuance od šedivé, po béžovou. 

Každodenní koníček
„Můj styl bydlení je směs toho, co mám ráda. Mám tu něco venkovského, něco trochu luxusnějšího z francouzského stylu bydlení, občas dokonce dekorace ve stylu boho. Líbí se mi také skandinávský způsob bydlení. A pak jsou tu zcela nezařaditelné ošuntělé kousky,“ směje se Fatma, když ukazuje svůj naklizený domov. „Zařizování a dekorování našeho domova mě moc baví a vlastně ho neustále měním. Někdy se manžel rozčiluje, že věci nejsou tak úplně praktické, ale ráda vytvářím různá zajímavá zátiší.“ Možná byste si mohli myslet, že je interiérovou designérkou, ale skutečně jde jen o koníček. Fatma pracuje jako manažerka a konzultant v oblasti ošetřovatelství.

Kameninový džbán slouží jako svícen celoročně. Stačí ho vždy dozdobit sezónními dekoracemi. 

O Vánocích se jinak vcelku jednoduše zařízený interiér promění v kouzelné místo plné zajímavých zátiší. 

Blešáky i vlastní výroba
Někdo jezdí do Itálie k moři, další na skvělé jídlo a jiný shání nábytek po blešácích. Ta třetí možnost vyhovuje majitelům domku, který si právě prohlížíme. „Ráda navštěvuji různé bleší trhy, nebo antikvariáty. Je tam spousta pokladů. Leccos jsem našla také v Itálii, a nějaké kousky jsme vyrobili sami s manželem. Nebudu ale říkat, že nenakupuji také nové věci. Často šmejdím v internetových obchodech jako jsou Loberon, Maison nebo Westwing. Myslím si, že nábytek musí být nejen útulný a pohodlný, ale také cenově dostupný.“

Postupy, jak jednotlivé dekorace vznikají, Fatma zveřejňuje na svém Instagramu