Tenhle byt v Milánu má jen 28 m². A vypadá skvěle!

Váš byt je opravdu malý, ale působí vzdušně a otevřeně. Jak se vám to povedlo? 
Základem celého úspěchu je, že jsem se zaměřila na jeho přednosti: světlo a lokace v centru města. Interiérová část plynule přechází na terasu, odkud mám skvělý výhled. Sluneční paprsky se odráží od bílých stěn, jež jsou pozadím pro pastelové doplňky. 

Jak byt vypadal, když jste se sem stěhovala?
Základ byl kompletně nový včetně parket, vybavení tu nebylo žádné. Interiér jsem tedy zcela podle svých potřeb rozdělila na jednotlivé zóny, kde se dá pohodlně spát, odpočívat i stolovat. Sázkou na jistotu je použití pastelů a geometrických tvarů. Skandinávský styl a jeho čisté linie je přesně to, co v malých bytech funguje. 

Je něco, co byste teď udělala jinak? 
Už se stalo. Vínovou stěnu v ložnici jsem přebarvila na odstín čaje matcha. Cítím se tu teď mnohem lépe. 

Jak jste vyřešila úložné prostory?
Přečetla jsem si knížku o uklízecí metodě od japonské odbornice Marie Kondo a zbavila se všech zbytečných věcí. Nejtěžší bylo vyřadit moje milované knížky, ale nakonec se všechny vešly do Kindlu. Teď mám jen pár oblíbených vystavených v poličkách. Oblečení ukládám do malé šatny v předsíni. 

Zajímá vás, jak se dá do bytu velkého jen 28 metrů čtverečních dostat všechno důležité a ještě mu zachovat vzdušnost? Nahlédněte do naší galerie.