REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zvenčí nenápadný domek ukrývá pohádkový rustikální interiér

Domek nazvaný Tangle Belle se nachází hluboko v lesích oblasti Long Valley poblíž Helfordu v nejvzdálenějším koutku britského Cornwallu. „Když jsme se v roce 1988 přestěhovali do nedalekého domu na stejném pozemku jako je chata Tangle Belle, zahrada byla úplně zarostlá vavříny,“ vzpomínají Jane a Anthony na začátky dlouholeté rekonstrukce. „Museli jsme zkrotit divoké keře a stromky a trochu okolí zkulturnit. Zároveň jsme ale chtěli, aby zdejší hosté zůstali v kontaktu s divokou přírodou. Hned u chatky je řeka, která je v létě domovem mnoha malých pstruhů a vážek, v zimě hus a volavek. Kolem chaty volně procházejí srnci, vydry a červené veverky,“ popisují majitelé zdejší dechberoucí přírodu. Domek částečně pronajímají, částečně využívají pro své hosty. 

Rustikální styl v duchu anglického venkova

Po kamenné cestičce vedoucí od řeky Helford se dostanete k luxusní chatce. Zvenčí nenápadná kamenná stavba ukrývá víc než pohodlný rustikální interiér. Veškeré dění se tu odehrává v přízemí. Krovy zůstaly otevřené a tak je interiér světlý a vzdušný. K této atmosféře přispívají světlá podlahová prkna, bíle natřené dřevěné obklady stěn, nebo odhalené zdi, které se také dočkaly smetanového kabátku. 

Ani nábytek nebyl zvolený v odlišných tónech. Kuchyňská linka, pohovka i některé nábytkové solitéry jsou ve smetanových odstínech. Tuto barevnou jednotvárnost rozbíjí dřevo namořené v tmavším dekoru. Na jednom patře najdeme ložnici s velkou manželskou postelí a dvoukřídlými dveřmi, které vás přivedou na terasu, odkud se můžete kochat výhledem do okolních lesů. Na opačné straně domku je dětský pokoj s dvěma postýlkami. Kuchyně je skutečným srdcem této rustikální chatky a je zařízená v klasickém anglickém duchu. Jídelní stůl našel své místo přímo pod oknem. Prostorný obývací pokoj je oddělený a můžete si nerušeně hovět u praskajícího krbu, nebo využít pracovní kout. V okolí domku je hned několik venkovních posezení, kde si můžete užívat slunné dny.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA