DIY: Domácí sprchové mléko jen ze čtyř ingrediencí. Je přírodní, bez chemie a zvládnete ho za chvilku!

Domácí sprchové mléko vám neodmastí kůži, takže se už po koupání nemusíte mazat. Nádherně voní a nedráždí, naopak působí hojivě. Když někde narazíte na kvalitní olivové mýdlo, umíchejte si z něj i tekutou verzi do sprchy – nejenom, že je mnohem zdravější pro vaší pleť a neobsahuje silikony, parabeny ani umělé vůně, ale navíc mu to bude v pěkné skleněné lahvičce v koupelně i slušet! 

Potřebujete: 

  • jeden díl přírodního olivového mýdla
  • jeden díl mandlového oleje
  • dva díly minerální vody
  • pár kapek oblíbeného esenciálního oleje
f

Většinu ingrediencí na přírodní sprchové mléko máte určitě doma, stačí dokoupit jen kvalitní olivové mýdlo. 

Jak na to? Je to jednoduché:

Mýdlo nastrouhejte nahrubo, přidejte olej a vodu a rozmixujte tyčovým mixérem úplně dohladka. Nakonec přidejte olejíček a přelijte do čisté lahvičky. To je všechno, zabere to pár minut. Pokud máte citlivou pokožku se sklony k ekzémům, zčervenání a pálení, zkuste klasické sprchové gely, které v drtivé většině obsahují ropné deriváty, nahradit právě tímto mlékem. Nejenom, že se vám kůže zklidní, ale navíc ušetříte přírodu – mléko nalijte do skleněné lahvičky s dávkovačem, kterou můžete používat opakovaně. Tuhé olivové mýdlo se prodává na váhu bez obalu, případně zabalené jen v papíru, takže je to opravdu eko. 

Náš tip: Z minerálních vod je na kůži ideální Vincentka a nebo, pokud žijete poblíž lázní s léčivými prameny, vydejte se k některému z nich na výpravu s lahví nebo rovnou kanystrem.