Jak vybrat houpací síť? Plus 15 nejkrásnějších, které jsme objevili

Houpání v síti je blaho, na které se těšíme celou zimu. Jakmile totiž ležíte v síti, slyšíte zpívat ptáky a vánek vámi lehoučce pohupuje ze strany na stranu, všechny problémy se rozplývají. Žijete prostě tady a teď a užíváte si sladké nicnedělání. Ještě, než ale uděláte unáhlený nákup v prvním supermarketu, je potřeba si k výběru sítě říct dvě hlavní věci:

Správná velikost

Sítě pro jednoho mají většinou nosnost do 120 kg a vejdou se i do menších prostor. Jestli si ale chcete užít opravdu slastné lenošení, z vlastní zkušenosti doporučujeme spíš síť pro dva. Můžete se v ní díky šířce kolem 160 cm krásně rozvalit a když se k vám přidá i partner vejde se také. Nosnost sítí pro dva bývá okolo 160 kg. A pokud jste opravdová, nefalšovaná rodina profesionálních povalečů, jděte rovnou do rodinné sítě, která unese 200 Kg a nabídne prostor velikosti standartního dvojlůžka, tedy 180 x 200 cm.  

Upevnění a bezpečnost

Jde hlavně o to, jak pevná jsou všechna lana a jak je vyřešen systém uchycení. Většina sítí má tyto prvky dobře ošetřeny, ale problém nastává při nesprávném zacházení! Síť nebo hamaku je potřeba přivázat dobře a na opravdu pevné body, ne na mrtvou větev, která se může každou chvíli zlomit! A teď pozor: pro single sítě potbudete potřebovat dva závěsné body vzdálené minimálně 270 cm a umístěné minimálně 120 cm nad zemí, k zavěšení double sítě budete potřebovat dva závěsné body vzdálené minimálně 310 cm a umístěné ve výšce minimálně 140 cm nad zemí a na rodinnou síť to chce prostor s minimálními rozměry 360 cm a výškou 160 cm. Co se může stát, když tyhle rozměry nedodržíte? Třeba to, že síť bude hodně prověšená, a tutíž budete drhnout pozadím o zem, a nebo bude naopak hodně napnutá, síť se s vámi snadno přetočí a o zem budete drhnout pro změnu obličejem. A to nechcete!

A tady už je patnáct nejkrásnějších kousků, které se u nás dají sehnat. Tak co, vyberete si?