Deset starých židlí, deset současných umělců, deset proměn. Jak to dopadlo?

My jsme se na odhalení těchto jedinečných kousků do Artisème – obchodu s designem v původní barokní stavbě s krásnou zahradou, který najdete na Velkopřerovském náměstí hned vedle Lennonovy zdi, zašli podívat. Jeho interiér navrhovala designérka Andrea Kroupová, která má na svědomí i spoustu interiérových proměn v našem časopise a i samotný tenhle prostor za návštěvu určitě stojí! 

A co tu na nás čekalo? Deset židlí, deset pohledů. Školkové sezení obrostlo žlutou pěnou, křesílko v bruselském stylu nabralo moderní ráz a rodačka z Tonu, ač bez nohou, dostala příležitost k novému životu. Dvě ze staronových židlí už se vydražily v aukci, další ale v Artisème stále čekají. Originální materiál k dotvoření pochází ze showroomu Eterle, kde si můžete vypůjčit dobový nábytek, ať už chystáte narozeninovou párty nebo svatební veselku. 

Autory židlí jsou designéři Lucie Koldová a Ondřej Lalák, architekti Lenka Míková, Anna a Jerry Kozovi, módní návrháři Adam Kost a Michaela Čapková, výtvarníci Michal Cimala a Martin Kolarov a ilustrátoři Michal Bačák a Andrea Šafaříková. Jednotlivé kousky si prohlédněte v naší galerii. Jejich pořízením (cena začíná na 2500 Kč) přispějete na rozvoj vzdělávacího centra Tereza, které se již čtyřicet let snaží v českých školách zavést programy, které děti vedou k zodpovědnosti vůči životnímu prostředí. 

Foto: Shotby.us a Iri Novak