Produkční Filip Urban: práce v Marianne Bydlení mi rozšiřuje obzory

Jak ses dostal k práci v naší redakci?

Přes kolegyni, se kterou jsem byl ve vydavatelství Mladá fronta. Měla jít psát pro časopisy Venkov a Styl a Marianne Bydlení, což nakonec nedopadlo, ale doporučila mě a já už tady zůstal. Teď v říjnu to byly čtyři roky!

Takže to byla vlastně shoda okolností. Jsi za ni rád?

Dřív jsem produkoval módní focení, což bylo, hlavně psychicky, dost náročné. S nábytkem je to ve srovnání s modelkami o dost jednodušší. Dělám si legraci, ale změna oboru byla moc fajn. Poznal jsem spoustu zajímavých lidí a načerpal inspiraci i pro vlastní bydlení. Zjistil jsem, že práce stylistů a designérů lidem ve výsledku ušetří spoustu času i starostí, což se tady v Čechách, myslím, pořád moc neví. Odborníci mají přehled, kde se dá co sehnat, ví, jaké barvy a materiály spolu fungují a dokážou efektivně využít místo v bytě. Díky nim jsem objevil spoustu funkčních a praktických věcí a ověřil si, že dražší neznamená vždycky lepší.

Co tě v práci nejvíc baví?

Vždycky mě potěší ten výsledek. Jsem posledním článkem v řetězci, který jen koordinuje, domlouvá a zařizuje zázemí, když ale po celém procesu příprav a focení vidím povedenou reportáž v časopise, je to příjemný pocit.

Jak aktuálně bydlíš a co tě na poli designu v poslední době zaujalo?

S přítelkyní jsme ve fázi likvidací a přípravy bytu na rekonstrukci. Naštěstí se shodneme na stejném stylu a preferenci volného prostoru před zahlcením podlah a stěn nábytkem. Oba máme rádi funkční minimalismus a přesně takový je i návrh od architektů. I když doma všechno klape, jak má, tak si myslím, že chlap by měl mít v bytě svoji trucovnu, kde se čas od času může zavřít. A co mě poslední dobou zaujalo? Není to sice novinka, ale při stavění našeho stánku na Designbloku mě bavil policový systém String, který je jednoduchý, funkční a vypadá všude dobře. Určitě se vyplatí sehnat ho z druhé roky a nechat ho jen lehce repasovat. Více se o Stringu dozvíte i v prosincovém Marianne Bydlení, které je aktuálně na stáncích.

V redakci žádnou trucovnu bohužel nemáš. Jak se ti s námi vlastně pracuje?

Místo ní mám na hlavě sluchátka! Někdy musím být trochu psycholog, ale zase to není tak, že bych si na náš kolektiv musel stěžovat. Mám to tady rád.

Uff, to jsme tedy rády i my a přejeme, ať tě to v Marianne Bydlení i nadále baví!