REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S Andreou Kroupovou o vzniku Artisème

Jak jste se s Martinou k zakázce dostaly a jak vás práce na tomhle atypickém prostoru bavila?

Marek Vaculčík a Shirin Rahmanová nás oslovili na základě doporučení našeho společného kamaráda. Ukázali jsme si pár obrázků a hned bylo jasné, že jsme na stejné vlně. Pracovat s nimi byla radost. Ve všem nám důvěřovali  občas tedy varovně upozornili na dodržení stanoveného rozpočtu  ale jinak všechno perfektně šlapalo. Ono někdy ani tolik nezáleží na tom, na jakém prostoru pracujeme, ale hlavně s jakými lidmi. To je nejdůležitější. I práce na krásném interiéru se může velmi rychle zprotivit, když si dvě strany nesednou.

Jak jste přistupovaly k zařízení  měly jste hned jasno, nebo se to tříbilo časem?

Popravdě jsme neměly moc času na rozmýšlení, s projektem se hodně spěchalo, aby bylo možné využívat nádhernou zahradu v letních měsících a tak byl průběh takový, že jsme s Martinou přišly do budoucího prostoru galerie, zastavilo se nám srdce, chvíli jsme jen chodily kolem a nezmohly se na nic víc než ježíš, tyjo a wow!, pak jsme na sebe mrkly a bylo jasno. Stačily asi jen dvě schůzky s Markem a Shirin a o budoucí podobě bylo rozhodnuto.

Co máte na Artisème úplně nejraději?

Určitě to je obří stůl z jendoho kusu dřeva od neuvěřitelných Špalek domů, kteří nám nejdřív ustaraně volali, že sice mají takhle velký kus, ale že má v sobě bohužel vady a je dokonce zbarven od kulky, která byla ve stromu dlouhá léta zaseklá. Byly jsme s Martinou  úplně nadšené. Přesně tyhle kusy nábytku, které mají příběh, do Artisème patří. Pak to bude v každém případě prodejní pult, který nám dělal náš kamarád truhlář Mojmír Veselka. Přední stěnu má z mléčného skla, zevnitř je prosvětlen a propleten ohromným množstvím různých rostlin.

Jakou má pro vás tohle místo atmosféru? A chodíte sem i jako návštěvnice?

Celkově nás baví ten kouzelný prostor a genius loci, které funguje i díky kombinaci starých a nových věcí, původních fresek a designových světel, drobných nedokonalostí, vůně zahrady a šumu města za Lennonovou zdí. A co se týče nás dvou, za pěkného počasí tam rády chodíme na kurzy jógy.

Artisème najdete na Velkopřerovském náměstí 4 na pražské Kampě.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA