REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pojďte se klouzat, smát a hrát si. Na Designblok!

V pravém křídle najdete jako v předchozích letech Superstudio a v něm prezentaci novinek zavedených značek, které jsou v souladu s letošním výročím republiky převážně české. Těšte se na nově vyrobenou komodu Jiřího Jiroutka od Nanovo, multifunkční pracovní stůl navržený duem Vrtiška Žák pro brněnskou firmu U1 nebo aktuální kolekci svítidel Brokis, která vzniká pod taktovkou kreativní ředitelky Lucie Koldové.

Multifunkční stůl Only 2 od dua Vrtiška Žák pro U1

Multifunkční stůl Only 2 od dua Vrtiška Žák pro U1.

A pokud jste Designblok navštívili loni, budete přesně vědět, kde stojí naše Marianne Bydlení. V černočerné instalaci odhalujeme temnou krásu severských detektivek známých pod pojmem Nordic Noir. Vypátrat, která z osmi barevných věcí zářících na černých policích, je ta pravá, můžete přitom jen vy. Podle typu předplatného, které si vyberete, ji totiž dostanete jako dárek! 

Designér Roman Šedina

Záhadou také zůstává, kdo z předplatitelů vyhraje slosování o červenou vázu od designéra Romana Šediny, kterého jsme dnes zachytili přímo na místě činu.

Váza od Romana Šediny

Váza od Romana Šediny.

Nordic Noir

Například půlroční předplatné Marianne Bydlení si jen tady můžete pořídit za 299 Kč a k němu jako dárek dostanete pratelnou tašku na víno od Uashmama v hodnotě 644 Kč.

Po náročném pátrání se stavte za dětmi do hrací zóny, kde zároveň pohledem neminete drátěný model Tomáše Garrigue Masaryka od Maxima Velčovského, který rád vzpomíná na své dětství strávené prolézáním zeměkoule posvařované z trubek. Ve hře se pokračuje i v Openstudiu v levém křídle, kde si v expozici studia Vono můžete zapinkat stolní tenis.

 Studenti UMPRUM Adam Štok a Monika Kozderková chtějí návrhem pingpongového stolu přimět lidi k aktivnímu trávení volného času hrou, ať už na ulicích, v práci nebo třeba doma.

Studenti umprum Adam Štok a Monika Kozderková chtějí návrhem pingpongového stolu přimět lidi k aktivnímu trávení volného času hrou, ať už na ulicích, v práci nebo třeba doma.

Bro.

V Openstudiu jsou i krásné výšivky od Ivany Kocmanové z Bro.

Ze zahraničních tváří se můžete těšit na hlavní hvězdu ze Španělska, kterou není nikdo jiný než Jaime Hayon i na další hosty - holandskou desigérku Ineke Hans, rakouské duo chmara.rosinke nebo francouzskou designérku žijící v Británii Marléne Huissou.

Designblok je otevřený každý den od 10:00 do 21:00 až do pondělí 29. října.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA