REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Z překližky na plátno. Jak vznikají nové kolekce bytových doplňků?

Její autorkou je designérka Minna Niskakangas, která sice vystudovala výtvarné umění a průmyslový design, blízko má ale také k hudbě. Ústředním prvkem jejího domu je tak velký klavír, který sem vnáší poetickou atmosféru. Tou jsou protkané i textilní doplňky s akvarelovými motivy rododendronů nejdříve namalovanými klasickou technikou na překližku, z níž se přenesly na textil.

Zatímco návrhářčiny kousky zkrášlí hlavně slavnostní tabuli, její kolega, Lasse Kovanen, se postaral o to, aby jarním půvabem ožila také ložnice. Jeho lněné povlečení s jemným bílým vzorem se stylově hodí do různě zařízených interiérů a zároveň s sebou kromě příjemné vůně a estetiky přináší sérii praktických vlastností - len je antibakteriální, v zimě hřeje a v létě chladí, praní mu neškodí, ale naopak prospívá, protože je stále měkčí a měkčí a také dobře propouští vzduch, takže přikryté tělo pod ním krásně dýchá.

Lehkostí a něžností vyniká také asymetrické nádobí zahrnující tácky, talířky i misky, které pochází z dílny samotné zakladatelky značky Anu Pentik. Novinky si můžete prohlédnout v naší galerii, koupit se dají například v obchodních centrech Nový Smíchov a Spektrum v Praze.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA