REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Doktora nevolejte! Tyto pokojovky u vás doma vyčistí vzduch

V uzavřených interiérech, ať už jde o pracovní nebo domácí prostředí, mohou být velkým problémem škodliviny, nacházející se ve vzduchu. Najdeme zde stopy těžkých kovů, do vzduchu se uvolňují umělá barviva a nátěry, jako je benzen, formaldehyd, toluen nebo xylen. Se všemi těmito látkami ale dokážou pokojovky hravě zatočit. Dokonce jsou prý skvělými bojovníky s elektro smogem, který vypouštějí počítače, televize a další elektrospotřebiče. Nesmíme zapomenout také na jejich schopnost obohatit interiér o potřebný kyslík, kterých vydechují, zatímco pohlcují oxid uhličitý. Tyto čistící zázračné funkce mají především tlustolisté pokojové rostliny. Mezi zaručené pomocníky s nezdravým vzduchem patří dracéna, filodendron, lopatkovec či ledviník. Když potřebujete zvlhčit vzduch, je ideální volbou kapradina, zelenec či voděnka. Které další druhy pořídit?

Pokojové rostliny s blahodárnými účinky
Info ikona

Chamadorea

Tato vysoká rozsochatá rostliny funguje jako ideální pohlcovač prachu. Údajně také zatočí s  s trichloretylenem, formaldehydem a dalšími chemikáliemi. Ke svému životu potřebuje světlé místo, a především pravidelné zvlhčování listů.

Fikus

Dokáže zatočit s tabákovým kouřem a s látkami vypouštějící syntetická vlákna. Má také drobnou nevýhodu, protože jeho listy obsahují latex, na které může mít někdo alergii. Fikus patří mezi citlivé rostliny. Nemá rád změny teplot a raději než pravidelnou zálivku, ocení vlhčení listů.

Kaktusy

Jsou schopné poprat se s elektro smogem. proto se nebojte umístit je poblíž elektrospotřebičů. Patří mezi zcela nenáročné rostliny.

Pokojové rostliny s blahodárnými účinky
Info ikona

Aloe Vera

Je zázračné ve všech svých směrech. Kromě léčivých účinků dokážou jeho listy také filtrovat vzduch. Pohltí formaldehyd, toluen a benzen i další škodliviny. Podobně fungují i ryze české netřesky. Oba druhy rostlin patří mezi nenáročné rostliny.

Bambusová a datlová palma

Tyto krásné bytové doplňky jsou také blahodárné. Zbaví vás chemických škodlivin, ale také prachu. Dokáží pohltit amoniak, formaldehyd o benzen. Oba druhy palem potřebují teplé stanoviště a pravidelnou péči. Datlovník zakrslý pohltí xylen, který se nachází v tiskařských barvách.

Banánovník

Jeho velké listy, podobně jako listy monstery, umí dokonale zvlhčit vzduch a také ho zbavit škodliviny. Banánovník patří mezi citlivější druhy, zatímco monsteru zvládnou i začátečníci.

Pokojové rostliny s blahodárnými účinky
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA