REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jak uvázat dechberoucí jarní kytici

Karolina Zavadová se s námi podělila o návod na dokonalou jarní vazbu, která prozáří váš domov, nebo někoho zaručeně potěší.

Jarní Kytice Marianne

Nejdříve si nachystáme jarní květiny. Nebojte se popustit uzdu fantazii a vyzkoušet i méně obvyklé kombinace. Jarní kytice nemusí být jen žluto-modrá!! Trendy je teď pudrová, bílá, pastelová fialová a růžová. Doplňte výrazným prvkem, jako je například světle modrá nebo vínová. Svěžím a jarním dojmem bude kytka ve váze působit i díky konkrétním druhům jarních květin. Určitě doporučuji čemeřici, jejíž květ má krásný hvězdicový tvar a bledě modrý Modřenec. Tulipány jsou jarní klasika, zkuste použít třepenité, které nejsou tak okoukané. A mé nejoblíbenější jsou kočičky. Ty dodají jarní šmrnc i obyčejné kytici růží. Většinou platí, že ty nejhezčí kombinace jsou z kytek, které k sobě na první pohled vůbec neladí. Já sama nepřidávám do kytic zeleň, kromě Eukalyptu. Pak je kytice krásně barevná a pestrá, ale samozřejmě je trochu nákladnější, protože objem vytváří jen samotné květy.

Jak uvázat dechberoucí jarní kytici
Info ikona

Jak na to?

1. 

Kytici můžete vázat mnoha způsoby. Pokud si netroufáte na vazbu do spirály, važte kytici jednoduše tak, že stonky pokládejte rovně vedle sebe. Nic na tom nezkazíte. Pokud se odvážíte na spirálu, není to nijak extra těžké a kytice dostane krásný tvar. Pamatujte, že jednotlivé stonky se nesmí křížit přes sebe.

Jak uvázat dechberoucí jarní kytici
Info ikona

2.

Začneme tak, že si květiny očistíme a zbavíme je nadbytečných listů a trní, ve vodě by hnily, a to zkracuje jejich životnost. První dvě květiny přes sebe překřížíme do X a přidáme třetí. Pak přikládáme další květiny ze všech stran. 
 

Jak uvázat dechberoucí jarní kytici
Info ikona

3.

Pokud jde o tvar kytice, dokulata je trochu nuda a do výšky podle mě dávno passé. Držte vždy základní tvar (kruh, obdélník) a nebojte se kytici rozčepýřit do stran. Když máte hotovo, kytici zastřihněte šikmo, svažte krásnou mašlí, kterou omotáte kolem stonků minimálně dvakrát. Jarní cibuloviny milují studenou vodu, takže do vázy přidejte klidně i kostky ledu. Správné uvázaná kytice do spirály by měla sama stát.

Jak uvázat dechberoucí jarní kytici
Info ikona
Jak uvázat dechberoucí jarní kytici
Info ikona

O Karolíně:

Je zakladatelkou firmy Uvázáno.cz. „Je to malá firma, kterou jsem sama založila před rokem, a kterou najdete na Horní 10 v pražských Nuslích. Mojí filozofií je vázat kytice bez levné zeleně a používat jen zajímavé a netradiční květy. Kytice klasických rudých růží a gerber u mě nehledejte, stejně tak si nepotrpím na hojně používanou Pistácii, Ruscus a palmové listy. Používám naopak pivoňkové růže, limonko, statici, Eukalyptus, pryskyřník, bavlník a řadu květin podle dané sezóny. Vážu kytice a věnce pro každou příležitost i jen tak pro radost, připravuji svatby a jsem dodavatel květin pro Winefood The Italians a Dortíkovo.cz.“
 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA