Pojďte s námi vyrábět. DIY ozdoby na stromečku potěší dvojnásob!

1.
Mašličkový stromeček

Budete potřebovat:

- klacík
- provázek
- stuhy

Výroba tohoto stromečku zabere sotva pár minut a zvládnou ji i mladší školáci. Stačit vám bude kousek klacíku, na který jednoduše navážete stužky od nejkratší po nejdelší, tak aby vytvořily vánoční stromek. Prodávají se dekorační stužky, které mají v okrajích zašitý tenoučký drátek a budou tak lépe držet. Pak už jen zbývá přivázat jutový provázek k zavěšení.

Foto: ginaraemillerphotography.com

 

2.
Jednorožec na stromečku?

Budete potřebovat:

- hmotu Fimo nebo modurit
- vánoční plastovou nebo skleněnou baňku, může být i polystyrenová
- lepicí tavnou pistoli
- provázek
- tužku
- kousky filcu na ouška

Jestli si rádi hrajete, pusťte se do jednorožčích ozdob. Nejdřív si z fima nebo moduritu vyrobte roh a květinky na čelenku. Vyrábět můžete už z předem koupených vybraných barev, nebo po tepelné úpravě hmoty přetřít akrylovými barvami. Mezitím, než vám všechno zaschne, vyszřihněte si z kousku látky nebo filcu ouška a tavnou pistolí přelepte na kouličku. Jestli nemá baňka provázek, připevněte ho. Pak už jen mezi ouška vlepte roh a jednotlivé květiny a tužkou nebo fixem dokreslete oči.

Foto: thebestideasforkids.com
 

3.
K nakousnutí

Budete potřebovat:

- nůžky
- jehlu
- bavlnky
- kousky filcu nebo flauše
- vatu nebo vatelín

Máte doma milovníky donutů? Ozdobte jim vysněný stromeček. Vystříhejte si z flaušové látky nebo z filcu tvary koblih i s vybranou polevou a pak už sešívejte a sešívejte. Jednotlivé díly můžete vycpat vatou nebo vatelínem, aby byly koblihy pořádně naducané. Máte rádi koblihy posypané barevnými ozdobami? Vyšijte je na koblihy pomocí bavlnek. Nezapomeňte na provázek k pověšení.

Foto: thebakerupstairs.com

Zkuste vyrobit netradiční ozdoby.

4.
Až dopečete

Budete potřebovat:

- kovová vykrajovátka
- ubrousky
- tvrdý papír
- nůžky
- lepidlo
- provázek
- tužka

Na tvrdý papír nalepte ubrousek metodou decoupage, kdy přetřete horní díl ubrousku lepidlem tak, aby dokonale splynul s podkladem. Ideální je použít klasický Herkules. Na takto připravený výkres si položte jednotlivá vykrajovátka a obkreslete je. Pak vystřihněte z papíru daný tvar a přilepte k vykrajovátku. Propíchněte v horní části malou dírku a provlečte provázek na zavěšení. 

Foto: jennibowlinstudioinspiration.blogspot.com
 

5.
Auto v kouličce

Budete potřebovat:

- starý angličák
- plastový malý stromeček
- umělý sníh
- provázek
- plastovou kouli, co se dá rozdělat

Vánoční koulička s převapením nadchne malé i velké. Výrobu zvládnete raz dva, jen je potřeba nakoupit potřebné komponenty. Sehnat rozkládací plastovou baňku problém není. Umělý sníh včetně malého stromečku seženete ve floristickém obchodě a malé autíčko doma uričtě doma najdete. Pak už jen všechno naaranžujte a zavěste na stromek. 
 

Foto: itallstartedwithpaint.com