REKLAMA
REKLAMA

Tkaní a macramé jde zajímavě kombinovat

Kdy jste se pustila do tkaní a drhání?

Značka MOO + BOO vznikla krátce po narození mého druhého dítěte. Koupila jsem si tkalcovský stav pro začátečníky a udělala do své ložnice první tkanou dekoraci. Tkaní jsem si zamilovala a rozhodla se, že by bylo fajn udělat z mého koníčku i práci. A tak jsem po mateřské opustila dosavadní zaměstnání a se dvěma dětmi se pustila do nejistoty plné radosti z vyrábění. 

Opravdu podnikání vzniklo takhle živelně?

To úplně ne, přece jen mám k interiérovému designu blízko, protože jsem ho vystudovala. Takže vizuální stránka věcí a zejména interiéru pro mě vždycky byla zásadní. 

Jak je výroba vašich dekorací náročná?

Tkaní a macramé mohou být velmi časově náročné, rozhodně se nejedná o rychlý proces. Vymyslela jsem si kombinovaný styl, kde spojuji obě tyto moje milované techniky. Díky tomu je moje tvorba svobodnější a výsledky mnohem organičtější a méně uhlazené.

Co byste začátečníkovi doporučila?

Cvičte a věnujte vyrábění svůj čas, nepřemýšlejte u něj. Pokud se snažíte ze svého koníčku udělat podníkání, buďte sami sebou a rozvíjejte svůj vlastní rukopis.

Jak vybrat ten správný materiál?

Vždycky ho důkladně zkouším. Nejraději používám organickou vlnu a bavlnu. Z vlny je možné vyrábět téměř všechno, protože má úžasné vlastnosti. Nejraději pracuji s neutrálnímibarevnými tóny. 

Čemu se teď nejvíc věnujete?

Pustila jsem se do přípravy návodů a materiálů, které zájemci zašlu a on si pak dekoraci vyrobí sám doma. Zaměřila jsem se také na pořádání různých kurzů. 

Foto: Emma Gilvear, MOO + BOO, instagram.com/moo__and__boo/

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA