REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyto trendy v bydlení už neplatí!

Pracujeme z domova, nesmíme cestovat, děti nejsou ve škole. Všechny tyto faktory se promítly také do trendů v bydlení. To, co dřív platilo, je už dnes jinak. Jak si tedy zařídit domácnost podle aktuálních trendů?

Spolu, ale s mírou

Otevřené společné prostory, kde může rodina trávit volný čas, byly trendem posledních let. Ačkoli se hlavní obytné místnosti stále spojují, je důležité, aby měli členové domácnosti také dostatek soukromí. Obzvlášť v době, kdy pracujeme z domova a dětem paralelně probíhá výuka na dálku, je nutné mít dostatek pohodlných koutů, kam se schovat. Ke slovu tak přichází různé paravány, květinové stěny, praktické mobilní zástěny a knihovny. Zkrátka prvky, které šikovně prostor rozdělí na jednotlivé zóny. S nutností vytvoření si doma pohodlí na práci se designéři mohou přetrhnout s nápady na nové židle, křesílka, sedací vaky a stylové houpačky, které nám čas strávený doma maximálně zpříjemní. Samozřejmě s dostatkem měkoučkých dek a zajímavých polštářů.
 

Tyto trendy v bydlení už neplatí! Jak zařídit domácnost, abyste byli IN?
Info ikona

Všechno umělé musí pryč

Přírodní materiály hrají v designu a bydlení hlavní roli už pár let zpět. Jejich vůdčí roli pandemie ještě utvrdila. Obklopit se přírodou, udělá naší psychice dobře. Rozlučte se s umělými květinami, minimalizujte plastové předměty. Nahraďte je přírodními materiály a obklopte se pokojovými rostlinami. Proutí, lněné textilní doplňky, dřevo. To jsou materiály, které aktuálně trendy a módní budou už zřejmě napořád.
 

Tyto trendy v bydlení už neplatí! Jak zařídit domácnost, abyste byli IN?
Info ikona

Zaoblený design

Rovné linie typické pro minimalistický design jsou pryč. V letošním roce se od ostrých hran posuneme k oblým tvarům, které vyvolají větší pocit pohodlí, útulnosti a harmonie. Tento trend koresponduje s návratem k retro stylu 60. a 70. let. Ty se nevrací pouze v tvarech a použitých materiálech, ale také barevně. Znovu se tam můžeme v interiéru těšit na žlutou, oranžovou, zelenou či modrou.

Cestujeme prstem na mapě

Jen minimum z nás se v letošním roce podívá za hranice, natož někam do exotiky. Právě proto se dekorace s exotickou tématikou dostávají ke slovu. Špetku exotiky vám doma navodí ratan a bambus, doplněný o exotické pokojové rostliny. Ty umístěte do měděných nebo kamenných květináčů, takže získáte středomořskou atmosféru. 
 

Tyto trendy v bydlení už neplatí! Jak zařídit domácnost, abyste byli IN?
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA