REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čtyřčlenná rodina, dvoupokojový byt. Proměnou obýváku vyřešili problém s místem

Malý dvoupokojový byt se nachází v domě v pražských Malešicích a žije v něm Markéta s přítelem Honzou a dvěma syny, Matoušem a Františkem. Když kluci povyrostli, rodiče jim přenechali svou ložnici a sami si udělali spaní v obýváku. Ten je zároveň pracovnou a tak trochu i prádelnou – je to totiž jediné místo v bytě, kam se vejde sušák a prkno na žehlení zároveň. Spousta věcí na malém místě ale Markétě začala přerůstat přes hlavu, a tak poprosila designérku Andreu Beranovou, aby jí pomohla vymyslet úložné prostory a celkovou dispozici pokoje, aby se v něm dalo žít, aniž by tu čtyřčlenná rodina stále o něco zakopávala. Markéta si také přála změnit barevnost a vymyslet doplňky, jež by pokoj proměnily v přívětivější místo na zemi. Zásadní efekt udělala lahvová tapeta s hravým vzorem, který se zalíbil i klukům. Zeď Andrea ještě doladila zátiším z rostlin z obchůdku Pokojovky, a z koutku rázem vykouzlila skutečnou zelenou oázu.

Na první dojem by se snad mohlo zdát, že působí až příliš tmavě, zářivě bílý nábytek z Ikea a na míru vyrobený peřiňák na protější straně tu však barevnost dokonale vyvažují. Přidanou hodnotou jsou pak obrazy a rodinné fotky zasazené do jednoduchých rámečků, které udělaly pokoj mnohem osobnější a především útulnější. „Finálním impulzem k proměně bylo, když jsme si s přítelem loni před Vánoci udělali selfie u okna a já za sebou spatřila prázdný domov. Jako první jsem nechala ušít záclony a závěsy, aby to tu vypadalo aspoň trochu k světu. Andrea pak udělala další kus práce a výsledek se mi moc líbí. Velkou radost mám z peřiňáku – bylo hrozně únavné každý den přenášet peřiny vedle do pokojíčku. Teď je jednoduše hodím za gauč, a je to,“ směje se Markéta.

Tuto proměnu i s podrobnými plánky, spoustou fotek a informacemi o použitém nábytku a vybavení jste mohli vidět v časopise Marianne Bydlení č. 7/2018. Foto: Robert Tichý

Poradit si s malým prostorem je velká výzva. Podívejte se, jak ještě se to dá zvládnout, doma i na zahradě:

Posuvnou stěnou a pracovnou ve skříni proměnili garsonku na 3+1

Multifunkční nábytek: 12 geniálních kousků pro malý byt

Ještě menší, než malé. Tyhle kuchyně se vejdou i do kumbálku! 

Malý bazén, velký styl – zapomeňte na modrou ohavnost, jde to i hezky!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA