REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Umakartová koupelna v paneláku se po proměně opticky zvětšila

Plán zněl jasně: byl srpen, když se mladý pár konečně pustil do dlouho plánované rekonstrukce a slíbili si, že maximálně do Vánoc už budou bydlet v novém. Výběr podlah však stěhování do bytu po Josefových rodičích oddálil až na konec ledna. I tak byli manželé spokojení, protože na bydlení v modřanském paneláku nikdo nesáhl více než třicet let a bylo třeba je přestavět od základů. Výsledek za to zpoždění stál. Kvůli napojení na společné stoupačky v domě a složité domluvě s družstvem designérka Romana Vyhnánková zachovala dispozici místností, kompletně však odstranila umakartové jádro a upravila vše od elektrických, vodních a odpadních rozvodů i sádrokartonových stropů přes vyzdění stěn a vylití podlah až po celkové vybavení.

Základem koupelny a toalety se staly jednoduché metro dlaždičky se zkosenými hranami, doplněné neutrální litou podlahou v béžovém odstínu, která zmírnila ostrý kontrast černobílé a pomohla prostoru dodat nádech retra, které je majitelům velmi blízké. Prvky retra tak uvidíte třeba ve stylizovaném nápisu, oblé bílé sanitě nebo chromované baterii. Protože je koupelna opravdu maličká a v paneláku nikdy není chladno, místo topení si tu manželé vystačí jen s černým žebříkem a kvůli koupání malého Josífka pouze s šedým závěsem namísto zástěny. 

Tuto proměnu i s podrobnými plánky, spoustou fotek a informacemi o použitém nábytku a vybavení jste mohli vidět v časopise Marianne Bydlení č. 10/2018. 

Foto: Robert Tichý

Poradit si s malým prostorem je velká výzva. Podívejte se, jak se to dá zvládnout i v jiných částech bytu:

Posuvnou stěnou a pracovnou ve skříni proměnili garsonku na 3+1

Multifunkční nábytek: 12 geniálních kousků pro malý byt

Ještě menší, než malé. Tyhle kuchyně se vejdou i do kumbálku! 

Kuchyň v garsonce si navrhl jako skládačku, dá se schovat do skříně

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA