Proměna pánské pracovny: Čtu, tedy jsem

Milanův pokoj čekal na svou novou podobu víc než rok. Několik měsíců trvalo plánování a vyrábění knihovny na míru, dlouhé týdny pak zabraly drobné práce od natření zárubní až po vytapetování stěny. Milan s Lenkou se shodují, že najít spolehlivého člověka s řemeslným umem je v dnešní době pořádným oříškem. Časově náročné bylo také hledání vintage pokladů po on-line aukcích a obchodech. Zkrátka skloubit zařizování bytu s prací a péčí o tříčlennou rodinu s miminkem na cestě není nic jednoduchého.

Milan vzpomíná na svůj studentský byt v londýnském domě z 18. století kuriózně zařízený nábytkem z šedesátých let. Pohodlně se v něm úplně nebydlelo, ale byl prý hezký a útulný. A hlavně měl specifickou atmosféru, která díky citlivému návrhu šikovné designérky Romany Vyhnánkové pronikla i do pracovny severočeské bytovky. Majitelé se shodují, že se v ní cítí příjemně a pohodlně. Oceňují hlavně vzdušnost velkorysé knihovny na míru a její schopnost krásně prosvětlit prostor.

Tuto proměnu i s rozpočtem, podrobnými plánky, spoustou fotek a informacemi o použitém nábytku a vybavení jste mohli vidět v časopise Marianne Bydlení č. 2/2018. Foto: Robert Tichý