REKLAMA
REKLAMA

Designér Marcel Wanders uměleckému světu navrací dotek lidskosti

Společnost Laufennyní pracuje už se čtvrtou generací materiálu SaphirKeramik, která představuje zcela nové možnosti, je o poznání tvrdší a má vyšší pevnost v ohybu. Laufen proto dokáže vyrábět tenčí keramické objekty, což snižuje hmotnost produktů a také spotřebu surovin a energie. Vznikají také nové nápady, které jsou s běžnou keramikou nemyslitelné. SaphirKeramik je revolučním výsledkem několikaletého důkladného výzkumu; dvakrát pevnější, ekologičtější a tenčí než běžná keramika. 

Nizozemský designér Marcel Wanders se snaží designu a uměleckému světu navrátit dotek lidskosti
Info ikona

SaphirKeramik: revoluční tenkostěnná keramika

Každý kus z kolekce The New Classic spojuje talent designéra a jeho kreativitu se špičkovými materiály. Řada The New Classic je kompletním koupelnovým řešením. Umyvadla, umyvadlové mísy, stejně jako  toalety, bidet i vana do svých tvarů krásně promítají ladnou linii připomínající šálek na čaj a působí společně velmi jednotně. Velkorysé úložné prostory pak poskytuje nábytek ve třech barevných variantách, v leské bílé, v provedení černěný dub a v šedé traffic. Krásným a výjimečným prvkem, který série nabízí, je dřevěný rám pod umyvadlo. Ten je vyroben z ořechového dřeva a vzdává hold tradiční truhlářské práci.  Kolekci uzavírá řada vodovodních baterií The New Classic, ve kterých nachází Marcel Wanders dokonalou rovnováhu mezi inovativním designem a ztělesněním rozličných životních stylů. Doslova vezme uživatele na cestu do minulosti. Tento všestranný a technologicky vylepšený sortiment pokryje požadavky jakékoliv koupelny. Za pozornost pak stojí keramické koupelnové doplňky počínaje držákem na zubní kartáčky konče velmi elegantním keramickým zrcadlem, v jehož tvaru je opět propsána linie vepsaná do všech produktů. Keramika pak může být v klasickém lesklém provedení, ale také v provedení matném, které může koupelně dodat trochu jinou náladu a harmonii.

www.laufen.cz
Info ikona

Marcel Wanders: Od industrialismu k romantismu

Nizozemský designér Marcel Wanders se snaží designu a uměleckému světu navrátit dotek lidskosti. Ve své tvorbě vzdoruje designovému dogmatu a raději než na technokratická se zaměřuje na holistická řešení. V jeho světě je chlad industrialismu nahrazený poezií, fantazií a romantikou různých časů, které jsou oživené společně v současném okamžiku. Kolekce The New Classic vyhrála iF Design Award 2019 za dokonalou kombinaci estetiky a funkčnosti. Novinky včetně oceněné kolekce a všechny další série značky Laufen si můžete prohlédnout v pražském showroomu Laufen Prague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova

Nizozemský designér Marcel Wanders se snaží designu a uměleckému světu navrátit dotek lidskosti
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA