Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Díky novele zákona můžete bez sankcí změnit operátora snadno a rychle

Díky novele zákona můžete bez sankcí změnit operátora snadno a rychle

Přemýšlíte o změně operátora a chcete se vyhnout nepříjemným povinnostem spojeným s přenosem čísla? Když počkáte do 1. dubna letošního roku, žádnými problémy se už nemusíte trápit. Od tohoto data vstupuje v platnost dlouho očekáváná novela zákona o elektronických komunikacích, která přináší možnost přechodu k jinému operátorovi zcela zdarma, ale také spoustu dalších novinek a výhod pro všechny uživatele mobilních služeb.

Promotion | 17. 03. 2020

Převod čísla do 2 dnů, žádné sankce

Platíte nevýhodný tarif, nejste spokojeni se svou smlouvou nebo celkovým přístupem operátora? Zatím klienti neměli mnoho možností, jak změnit svého poskytovatele služeb bez dlouhého vysvětlování, přemlouvání, v horších případech také vidiny nepříjemných sankcí. Novela zákona o elektronických komunikacích nabízí zcela jiné podmínky. 

Od 1. dubna 2020 můžete přenést telefonní číslo k jinému operátorovi zcela zdarma. Zkracuje se původní 10 denní lhůta na převod vašeho čísla. Celý proces musí nově proběhnout do 2 pracovních dnů od předání žádosti na přenesení čísla. Za zrušení závazků potom nezaplatíte nic nebo maximálně 5 % ceny ze zbývajících plateb při smlouvě uzavřené na dobu určitou. 

Při přechodu od stávajícího operátora s vlastním číslem bude nově stačit, aby zákazník informoval o změně pouze nového operátora, který za něj změnu vyřídí. Stačí uvést telefonní číslo a ověřovací kód účastníka, který bude generován stávajícím operátorem ke každé SIM,“ vysvětluje Jan Schmiedhammer, ředitel mobilního operátora SAZKAmobil a Finančních služeb Sazky, a dodává: „Velkou úlevou budou nově pro zákazníky především výhodné podmínky, díky kterým nemusí na změnu operátora doplácet. Pokud si zákazník požádá, je operátor povinen vrátit nevyčerpaný kredit u předplacené karty. U předčasného ukončení smlouvy s operátorem potom neplatí žádnou pokutu, pokud smlouva trvá alespoň tři měsíce. V případě, kdy je trvání smlouvy kratší než 3 měsíce, je stanoveno odstupné ve výši 5 % zbývajících měsíčních plateb.”

Novela zákona o elektronických komunikacích nabízí zcela jiné podmínky.

Proč změnit operátora? Můžete si vybrat podmínky na míru

V dnešní době všichni velcí operátoři nabízejí tarify většinou s neomezeným voláním. Pokud ale nejste student ani senior nebo nevyužíváte služební telefon, ceny kolikrát atakují a mnohdy i překračují hranici 1000 Kč, což se vám nemusí dlouhodobě vyplácet. Když víte, že měsíčně utrácíte zbytečně stovky korun za to, co vlastně nevyužijete, protože například preferujete moderní komunikační prostředky typu Viber, WhatsApp nebo Messenger, přes které můžete komunikovat s blízkými libovolně dlouhou dobu zcela zadarmo, nyní můžete využít novelu zákona, přejít jednoduše k novému operátorovi a nevázat se u stávajícího operátora smlouvou. Můžete se klidně poohlédnout i po nabídkách u virtuálních operátorů. Ti sice nabízejí paušály bez neomezných jednotek, ale i tak je nabídka volných minut i dat plně dostačující, a hlavně je za poloviční ceny. 

U SAZKAmobilu všechny tarify do 500 Kč

Rozhodli jste se vyzkoušet díky  bezproblémovému přenosu čísla nové možnosti a přejít na levnější tarif? Třeba u SAZKAmobilu si nyní můžete vybrat z nové generace 4 Šťastných tarifů. Všechny tarify pořídíte max. do 500 Kč a i u toho nejlevnějšího za 99 Kč máte k dispozici data. Nebo můžete využít i předplacené služby, kde určitě oceníte obměněnou nabídku datových balíčků, díky které získáte data za nejnižší cenu na trhu. „Novela zákona o elektronických komunikacích, která vstoupí v platnost 1. dubna, umožní zákazníkům ostatních operátorů přejít na naše tarify bez pokut. Změny vychází vstříc i zákazníkům, kteří si při změně operátora chtějí ponechat své mobilní číslo. Celý proces přenosu čísla bude ještě rychlejší a jednodušší. Naši nabídku cílíme především na zákazníky, kteří už přišli na to, že si nepotřebují platit drahé neomezené volání, které stejně nevyužijí, a raději preferují levné volání a SMS, případně slušnou porci dat,“ uzavírá Jan Schmiedhammer.