Čistá okna i podlahy? Jde to snadno a rychle

Jak na čistá okna? Můžete vsadit na starou dobrou (ale pracnou) klasiku v podobě kýblu a stěrky. Nadšenci do technických vychytávek zase rádi sáhnou po robotickém čističi, který sice sám zastane veškerou práci, ale zároveň vyžaduje vysokou vstupní investici. No a my ostatní zvolíme zlatou střední cestu v podobě ručních vysavačů oken. Práce s nimi je fyzicky nenáročná, ekologická, jde rychle od ruky a navrch je opravdu snadná. Stačí nanést mycí prostředek, navlhčeným mopem okna umýt a odstranit větší nečistoty. Pak už přijde na řadu samotný ruční vysavač. Zapnete ho, přiložíte stěrku k oknu a následně pod lehkým tlakem začnete sklo stírat obdobně, jako byste pracovali s běžnou stěrkou. Veškerá znečištěná voda je odsávána do nádržky uvnitř vysavače. A protože vysavač zvládne najednou odsát vodu i vyleštit sklo, stačí každé místo přejet pouze jednou. Za pár chvil tak budete mít hotovo.

Ruční vysavače oken můžete koupit v praktickém setu, který obsahuje také úzkou hubici pro dočištění hůře přístupných míst a okolí rámů. Hodit se vám může i teleskopická tyč, s jejíž pomocí bez potíží umyjete i střešní okna. Při volbě toho správného vysavače oken rozhodně neuděláte chybu, když vsadíte na produkty značek Leifheit a Kärcher, které dlouhodobě patří k nejoblíbenějším a také nejoceňovanějším čističům na trhu.

f

Čistič oken Leifheit Window Cleaner, čistič oken Leifheit SET a čistič oken Kärcher WV 50 plus, bateriový
s tyčí + mopem na okna

Až budou hotová okna, nic vám nezabrání vrhnout se na podlahy. Jak docílit jejich perfektní čistoty a zářivého lesku? Stačí použít správný mop. Nebojte se svěřit důvěru do rukou osvědčených výrobců Leifheita Vileda. Samotný druh mopu vybírejte podle typu podlahy a také prostorových dispozic vašeho domova. Pro vytírání větších ploch jsou ideální univerzální ploché mopy. Ty můžete vybavit širokou paletou návleků, přičemž nejlepší volbou jsou návleky z mikrovláken, které mají vysokou efektivitu při zachytávání nečistot. Pokud se váš byt skládá spíše z menších nebo členitějších ploch, bude pro vás lepší volbou mop třásňový. Ten se bez potíží dostane pod nábytek a úspěšně vytře i obtížně dostupná zákoutí vašeho domova. Třásňové mopy se navíc mohou pyšnit vysokou absorpcí vlhkosti.

g

Mop sada Leifheit Profi, mop sada Vileda Easy Wring Ultramat Turbo a mop sada Vileda TURBO

Ploché i třásňové mopy mohou být vybaveny rotačním systémem. Ten se vám bude hodit především v případě, že jsou vaše podlahy ze dřeva, nebo jiných povrchů citlivých na kontakt s vodou. Díky otočnému kloubu, ke kterému je připevněna hlavice, totiž mop vyždímáte prakticky do sucha. To ocení nejen podlahy, ale i vaše ruce, které díky tomu vůbec nepřijdou do kontaktu s vodou.

Vsaďte na správné pomocníky a úklid oken i podlah ve vašem domě bude rychlý a pohodový. Navíc na DATART.cz nyní nakoupíte tyto pomocníky do konce února s DOPRAVOU ZDARMA.