REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zcela otevírací dům navrhl mladý designér pro svou maminku

Zdánlivně jen těžko splnitelné přání inspirovalo nizozemského architekta a designéra Caspara Scholse k návrhu multifunkční dřevostavby, která se přizpůsobí aktuálním potřebám zcela na míru. Tvarově jednoduchou dřevostavbu nazval Anna a navrhl ji pro svou maminku. Ta si přála jednoduchý zahradní domek, kde by mohla číst a malovat, ale potřebovala také prostor, kde by mohla přijímat přátele a kde by v případě potřeby mohli také zůstat přes noc. To vše mělo být maximálně otevřené do vzrostlé zahrady. Caspar okamžitě viděl jedinečnou příležitost a zajímavou výzvu a rozhodl se navrhnout multifunkční objekt, který se bude měnit podle počasí, ale také momentálního využití. 

Dokonalé propojení exteriéru s interiérem

Domek s mnimálními náklady postavíte během pár dní na jakémkoli místě. Caspar vytvořil totiž jednoduchou stavebnici. Dřevěná plošina o šířce 4 metry a délce 6 metrů, lze rozšířit na domov o ploše 45 čtverečních metrů. Prodloužení dřevěné chaty je velmi jednoduché a je možné ho provést pouhou rukou. Stěny totiž stojí na kolejnicích a jednotlivé části domu se tak zasouvají do sebe.

 

Můžete si vybrat, jestli budete snídat pod širým nebem, nebo přenocujete pod skleněným stropem přímo pod hvězdami. V dřevostavbě nechybí jednoduchá kuchyňka, o teplo se postarají klasická kamínka na dřevo, v podlaze je navíc zabudovaná vana. Tento minimalistcký srub je ideální pro každého, kdo miluje jednoduchý život a chce být v dokonalém spojení s přírodou.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA